Fantasy days

Fantasy days #3day–Pojďme tvořit fantasy(Stvoření)

10. listopadu 2015 v 15:00 | Merlin*
Máte vše nachystáno? Pojďme do práce. Na začátku nebylo nic... A najednou se objevila hrouda země a elfové.
Takto, přece dobrá fantasy nezačíná.
Zvolte něco, co čas rozeběhne. V našem světě to možná byl velký třesk. V mém vymyšleném světě to začíná podobně jako v Bibli. Na začátku byl jeden bůh. A ten začal tvořit. Dále se to dosti liší, ale koncept je podobný- na začátku je bůh.
Vymyslete začátek, co vašemu světu předcházelo? Kde se tu vzal? Proč rostou rostliny? Apod.
Kdo první z živých organismů spatří světlo hvězd?
Odpovězte si na tyto otázky.
První stránka mého eposu o stvoření
Klidně si nakreslete, jak by vaše "stvoření" mělo vypadat. Astronomický jev se taky počítá.
Taky jsem si posléze nareslil model hvězdné soustavy. Je to pak už jen na vás.
Je dobré si napsat jakousi legendu o stvoření svěa, ze které budete později vycházet.
MImochodem... Na to obrázku jsou slova napsané speciální vymyšlenou abecedou, tak aby si někdo nemyslel, že si jen tak kreslím.
Máte vymyšleno? Gratuluji, jste zase o krok blíž k fantasy.
Merlin*

Fantasy days #2day–Pojďme tvořit fantasy(Úvod)

27. srpna 2015 v 15:30 | Merlin*
Vzhledem k průběžným výsledkům ankety jsem se rozhodl napsat další články k tvoření fantasy světů. Ano čtete dobře články. Bude to soubor několika článků, které budou vycházet prostě jak se mi bude chtít. Jeden článek o fantasy tvoření jsem již psal v minulém roce 2014, takže si ho můžete přečíst zde.
Vytvářet fantasy naní žádná sranda a chce to určitě hodně práce. Vyhraďte si čas ve svém plánování i fantasy.
Pro tvoření si ve svém domě rozhodně vyhraďte alespoň jednu poličku.
Budete potřebovat spousty a spousty papírů. V papírnictví je dobré si koupit pár sešitů s tvrdými deskami. Nejlépe linkované. Hlavně potřebujete nápady. Kdykoliv vás něco napadne, okamžitě si to poznamenejte. Můžete si zřídit i tkzv. nápadovou krabičku a sem poznámky vzhazovat. Nápady později proberte a nehodící nebo co se vám nelíbí vyřaďte.
Fantasy je pro zkušené. Než se pustíte do velkého tvoření, doporučuji vám přečíst slušnou dávku fantasy knih. Jsou ale jen pro inspiraci, ne aby vás napadlo opisovat příběh či obkreslovat mapu!
Pokud rádi hrajete počítačové hry, můžete vyzkoušet i několik her s fantasy tématikou. Hry jako Tera, Aion nebo WOW vám mohou pomoci.
Jako přípravu berte i kreativní rozvíjení. Logické hlavolamy vás nutí zapojovat mozek, ale krom nich prozkoumejte i různé kvízy a IQ testy. Dost obdivovaná i nesnášená hra MInecraft vlastně rozvíjí vaše myšlení. Už sice nejde hrát zdarma, ale za tu pětistovku to opravdu stojí.
Chcete nový svět, znáte však tento náš? Planeta Země je vlastně i taky druh světa. Prozkoumejte hlubiny vesmíru, přečtěte si něco o bakteriích a nebo prostě pozorujte děje v přírodě. Je toho tu tolik k objevení.
Zároveň by jste mohli při hodinách biologie/přírodopisu, zeměpisu a dějepisu dávat větší pozor. Uvidíte, že to později zúročíte.
Řiďte se heslem Fantasy is love, fantasy is life. Znamená to, že pokud chcete vytvořit co nejlepší svět. musí být také nejvěrohodnější. pozorovatelům nebo čtenářům vaší knihy by mělo být jasné proč je to ve vašem světě tak a ne jinak. Rozhodně by jste měli zavést nějaké zákony a v nich se dokonale orientovat.
Merlin*

Fantasy days #1day–Doodle

12. října 2014 v 17:50 | Merlin*
Ahoj! V této rubrice budeme probírat něco ohledně doodlů. Pojďme na to!

Co je to vlastně ten doodle? Doodle je skicování, přesněji určitý druh kreslení, které děláme, když myslíme na něco jiného. Jsou to velmi jednoduché kresby, které mohou něco vyjadřovat. Např. naše pocity nebo je tak si kreslíte, co se vám zachce.
Doodly dělají hlavně mladí lidé, především studenti. Tato činost se dělá hlavně při přednáškách nebo hodinách, které jsou extrémě nudné.
Určitě jste už doodle někdy kreslili. Nejčastěji se doodle dělá na okraje sešitů, z druhé strany sešitu atd. Doodle může být úplně cokoliv.
Stane se, že si uděláte pár tahů propiskou a něco vám vznikne. Mohou to být i karikatury vyučijících nebo spolužáků televizních hvězd, nebo komiksových postaviček, vymyšlených osob, krajin, plakáty, při kterých se kreslí několik obrázků za sebou v různých scénách.
Pro mě je to velmi uvolňující a uklidní mě to. Doodle může být doplněn i nějakým textem, hláškou nebo citátem. Opět je to jen na vás, co napíšete.
Doodle vám doporučuji. Nějak se vždy odreagujete od té nudy. A učitel bude mít dojem, že si zapisujete poznámky.
Díky za přečtení článku!
M3rlin*
 
 

Reklama