Červenec 2017

Proč chci na medicínu?

23. července 2017 v 14:50 | Merlin* |  Moje témata
Tento článek mi leží v hlavě už moc dlouho. Poslední dobou stále přemýšlím o své budoucnosti. Sjíždím stránky univerzit, ptám se lidí na vzdělání. Jdu do třeťáku na gymplu, takže ještě mám trochu času. Rychle ho ale ubývá a za víc než půl roku si už budu volit maturitní předměty.
Co jsem chtěl studovat? Různé obory jak to bývá. Na základce jsem chtěl být učitel, ale z toho po nástupu na gympl sešlo. Pak mě dlouho (asi do třinácti) držela architektura nebo grafika. Chodil jsem do kroužku výtvarky a byl jsem dost ovlivněný mojí učitelkou. Dokonce jsem plánoval přestup z gymplu na uměleckou (ještě, že jsem to neudělal).
Nějak ve čtrnácti jsem chtěl studovat astrofyziku. Moje výsledky ve fyzice však tak astronomické nebyli. Matematika mi jde, ale na lidi, kteří se tam hlásí asi nemám.
V prváku nastal zlom. Odstartovala to otázka mého taťky:
On: "A proč ty vlastně nechceš jít na medicínu?"
Já: "No jo. Proč vlastně ne?"
Tehdy mi to všechno docvaklo. Biologie a chemie mi nikdy nedělala problém, mamka pracuje v lékárně. A začal jsem hledat informace na internetu. A když jsem narazil na blog Nadšené medičky bylo rozhodnuto. Článek o zimních pitvách mi celkem vyrazil dech. V mém rozhodnutí mě ještě utvrdil taťka, který řekl, že medicínu zkoušel, ale nedostal se tam. Mamka se tam sice dostala, ale nakonec šla na farmacii. Baví mě práce s lidma-to jsem si ověřil na brigádě.

Moje absolventská práce ve výtvarce
na téma Anatomický atlas

Neuvědomil jsem si, že nejlepší bude studovat to v čem vynikám a jedničky z biologie a chemie mi ukázaly směr. Samozřejmě taky to, že mě ty předměty baví. Není to jen o známkách. A krev mi nikdy nevadila.
Proč tedy studovat medicínu? Jaká je moje motivace?
Hlavně je hrozně těžké se tam dostat. A to je pro mě výzva. Dostat se mezi 380 (chci do Brna) vyvolených. Je to dost perspektivní povolání. V postatě vždycky najdete práci a jste hodně užiteční. Vše závisí na vás. S tím přichází i zodpovědnost.
Na medicínu chci, protože vím, že i když to bude těžké, bude mě to bavit. A to je to čím by jste se měli řídit. Neposlouchejte ostatní- jak je ten váš vysněný obor neužitečný. Dělejte co vás baví a studujte co chcete studovat!

Ještě si musím připomínat, že první musím odmaturovat :D.
Merlin*