Deník č.19-Střípky pololetí 2016

11. února 2017 v 15:00 | Merlin* |  Deníky
Hezké sobotní odpoledne,
zdravím všechny čtenáře. Po dlouhé době (konkrétně 5 měsících) jsem opět zavítal na můj blog. Moje přestávka nemá žádné opodstatnění, prostě jsem byl líný. Jako člověk jsem si za tu dobu prošel určitými změnami a chci se o ně s vámi podělit. Přeji příjemné víkendové počtení.

Změna životního stylu?
V září jsem nastoupil do šestého ročníku víceletého gymnázia a můj život se malinko transformoval než došel dnešní podoby. Začal jsem sedět s jistou spolužačkou v lavici. Ona bude doktorka nebo učitelka biologie-to vím jistě. A ona mě zkrátka ovlivnila. Jako osoba, která chodí pravidelně do fitka a zajímá se o to, co jí, mě motivovala ke vztahu k sobě samému a to hlavně ke svému tělu. Začal jsem jíst častěji a snažím se kontrolovat pitný režim. Máme za cíl v podstatě stejnou vysokou školu, takže sháníme materiály k příjmačkám, dáváme pozor v chemii, biologii či fyzice a snažíme se systematicky učit.
Sehnal jsem testové otázky na LFMU!

Naše tempo mi velmi pomohlo a to až tak, že jsem měl na vysvědčení dvojku jen z angličtiny a češtiny (dvojku z tělocviku nepočítám, protože s ní nesouhlasím - dostal jsem jo za to, že o sport nejevím zájem).
Systematické učení má ale i svá negativa - ve třídě mě nazývají šprtem. A proč? Protože se dokážu na něco naučit a mít dobrou známku a úspěch se u nás neodpouští (to jsem někde slyšel).
Škola
Možná nevíte, že mám ve škole z češtiny legendární profesorku, kterou znají i ti, které neučila. Má velmi přísné hodnocení, každý měsíc musíte číst jednu vybranou knihu z povinné četby a můžete být na její testy připravení jakkoli, ale ani dvojkou si být dopředu jistí nemůžete.
V lednu jsme psali velmi vyhlášený test na povinnou četbu- BABIČKA od Boženy Němcové. Minulý rok ho psala tehdejší sexta třikrát, protože znalost Babičky je podle paní Neuvěřitelné povinností správného občana České republiky.
Babičku jsem dočítal na poslední chvíli (jak už to bývá) před testem. Měl jsem z toho strašný strach. Nakonec jsem napsal na dvojku-81%. Nejlepší známka v naší třídě byla 84% a rovněž dvojka. Přikládám první stranu testu, aby jste se mohli pokochat.
Babička byl fakt výživný test
Dále vám ukazuju Máj, který se mi až tak nepovedl-dostal jsem za tři. Test sem dám celý, protože je to fakt lahůdka :)
Máj jsem četl třikrát. Stejně jsem ale dostal poměrně špatnou známku. Do jedničky
mi chybí 23%.


Situace v našem gymnaziálním sboru se výrazně zhoršila. Poskytuju rozpis hlasů a reálný počet zpěváků v nich:

Holky: Soprán (6) Alt (8)
Kluci: Tenor (1) Bas (2)
Celkem lidí ve sboru: 17

Připomínám, že v červnu 2015 do souboru docházelo 40 lidí. Jo a ještě něco- ten jediný tenor jsem já.

Další obrázky jsou z obyčejného života gympláka
Laboratorní cvičení z fyziky může vypadat i takhle


Takhle se bavím po večerechV matice teď často rýsujemeI gympláci odpočívají- hlavně u jídlaMoje situace po vánočních prázdnináchMyšlenková vsuvka-Seberozvoj
Něco se ve mně pohnulo. Přestal jsem se stresovat nad lidmi, kteří mě svým chováním vytáčeli a naopak jsem našel osobnosti, kterými se inspiruji. Poslední dobou mi život dělají lepší články Blondýny a Zatím nadšené medičky(která mě k tomuto článku nakopla).
Přihlásil jsem se na třítýdenní srpnový jazykový kurz v Německu. Minulý rok tam jela kamarádka a němčinou jí to velmi pomohlo. Řekl jsem si, že když flákám angličtinu, tak ať alespoň němčinu umím pořádně. Cestu, ubytování i jídlo platí organizace, která při našem gymplu působí, takže nemusím nic platit-neopakovatelná šance.

Práce
Od října do ledna jsem doučoval za peníze jednoho kluka matiku, aby se dostal na gympl. jen jsem si potrdil, jaké mám štěstí, že jsem v páté třídě odešel ze základky. Oni ho tam nic nenaučili. Tomu klukovi bylo patnáct a neuměl
sečíst 1/4 + 2/6. Neměl jsem to srdce říct jeho mamce, že na gympl rozhodně nemá, a že možná ani průmyslovka není nic pro něj. Je mi ho strašně líto.
Od října mé víkendy zaplňovala brigáda. Chtěl jsem takovou, do které bych nemusel chodit pravidelně. Práce v supermarketu byla výbornou zkušeností a hlavně dobrým přivýdělkem. A to tak, že jsem si za všechny své vydělané peníze koupil nový mobil.

Taneční
Taneční jsou na našem gymplu takovou tradicí a kdo na ně nechodí, tak jakoby ani nebyl. Probíhaly každý pátek od šesti do půl osmé večer. Se spolužákama jsme na těch deset lekcí chodili celkem poctivě. Mě to neskutečně bavilo. Hlavně jsme si všichni vždycky po ukončení lekce šli sednout do nějakého podniku, a tam jsme pokecali o životě atd.. Bílá i barevná prodloužená se vydařily dobře a myslím, že jsme to všichni zvládli na jedničku.

Dárek pro školu
Asi o mně nevíte, že jsem měl v pokoji domácí zvířáta- gekony (kdo neví, co to je gekon, tak ať googlí). Protože se mi o ně už nechtělo starat, dal jsem je za vánoční dárek naší škole. Před kabinetem biologie se skvěle vyjímají. Zapomínají jim čistit sklo terária, ale to je jen takový malý detail. V mém pokoji zvířata vystřídaly knihy a na stěně whiteboard tabule 105x50 cm.

Chtěl bych poděkovat všem mým čtenářům, a těm, kteří mě podporují. Budu se snažit psát články, ale nic neslibuji. Užijte si konec zimy, jeďte někam lyžovat. A vy, kteří zůstáváte ve škole a doma, tak nevěšte hlavu pilně se učte, protože je to vaše investice do budoucna! Pevné nervy!
Mějte se. Merlin*


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukas Lukas | Web | 12. února 2017 v 17:53 | Reagovat

taneční jsem nikdy nemiloval :-|

2 Merlin* Merlin* | E-mail | Web | 12. února 2017 v 19:14 | Reagovat

[1]: Ne každému to jde 🙂

3 Heaven Heaven | Web | 13. února 2017 v 17:58 | Reagovat

U nás testy z češtiny vypadají asi tak, že když se neučíš, dostaneš za tři, protože většinou tam jsou rozbory textů a když se učíš, dostaneš za tři, opět kvůli rozborům textů :D
Teda, musím říct, že zírám, že se učíš v sextě na přijímačky - já jsem v té době ještě ani nevěděla, kam půjdu :D Ostatně, to nevím ani teď a to už jsem podala dvě přihlášky :D (oktáva :D) - vlastně jsem ani nevěděla, ze kterých předmětů se dá maturovat...

4 Elle Elle | 20. února 2017 v 15:00 | Reagovat

Já se na taneční taky těším, čekají mě příští rok.
A jsem taky šprt (podle spolužáků), ale ta přezdívka mě vůbec netrápí :D

5 Merlin* Merlin* | E-mail | Web | 26. února 2017 v 19:32 | Reagovat

[4]: Šprt mě trápí, protože i nepřijde, že se učím správně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama