Něco o knihách

5. června 2016 v 15:06 | Merlin* |  Moje témata
Nedávno probíhala v knihovně, kam pravidelně chodím, burza vyřazených knih. Pro mě osobně to byla obrovská šance, jak získat do své knihovny opět pár knih za pár korun. Jdou zde najít tituly za pět korun a některé i zadarmo. Já jsem zakoupil některé knihy o organické chemii, kdyby jsm se náhodu někdy hodně nudil. Dále v mém pokoji přibilo něco z povinné četby (Chrám Matky boží v Paříži, R.U.R., Bílá nemoc, Kytice), další naučná literatura (Astronomie, Koperník, Česko-Italský slovník, Obecná genetika) a něco navíc (Hrabě Monte Christo, Divadlo Járy Cimrmana). Celé mě to stálo 185,-Kč. Takže nádhera.
Dneska bych se tedy chtěl věnovat knihám.
Já postupně pozoruji, že zájem o knihy u mé generace poněkud klesá. Je to sice škoda, ale není se čemu divit. Virtuální realita a film je pro vás oddechovější a hlavně nemusí zabrat tolik času jako četba. Já mám ke knihám vztah velmi kladný. Takovéto když otevřete knihu a teď si knihy přivoníte a ona tak zvlášťně zároveň voní a zapáchá (doufám, že mě někdo pochopil). Nic se nevyrovná knihám.
V poslední době mi však dělá problém se k mým papírovým kamarádům dostat. Může za to kombinace mé lenosti, hromady učení a nedostatku času. Bohužel...
Ptáte se proč si kupuju na burze knih tolik zbytečností? Protože bagr. Koupil jsem si je, protože si myslím, že rozšiřování knihovničky není ztráta času. Jen doufám, že ty knihy moje děti nevyhodí do sběru papíru.
Knihy se mi zkrátka líbí a baví mě si v některých z nich číst. Já si svou knihovnu přeskládává dosti často. Mám ji členěnou do několika poliček, kde jsou knihy roztříděny podle obsahu na fantasy, histrické romány, naučnou literaturu, encyklopedie a ty ostaní knížky, které moc nečtu.
Tím jsem vám prozradil, že jsem fanoušek fantasy a historických románů.
Povinná četba mi sice rozšiřuje obzory, ale ne vždy mě nadchne (Ne vždy se to dá číst). Teď čtu Lakomce od Moliera a je to super (adept na maturitní četbu).
Nakonec bych vám chtěl doporučit super youtuberku Dorota Noon, které se knihami částečně na jejím kanále zabývá (dále se specializuje na beauty videa-což já moc neocením :DD).
Děkuji vám za přečtení článku
Merlin*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kouzelnakrajina kouzelnakrajina | Web | 5. června 2016 v 16:03 | Reagovat

bezva :-)  ;-)

2 Péťa Péťa | Web | 5. června 2016 v 17:24 | Reagovat

Já taky čtu moc ráda a setkávám se pořád s tím, že jiní lidé ne. :D Na střední jsem studovala knihovnictví a stejně polovina naší třídy nebyla schopná přečíst si těch 20 knih k maturitě. Já jsem si tam přitom našla pár knih, které teď řadím mezi své top - třeba Krysaře, Malého prince (toho už jsem ale znala předtím) nebo Saturnina. Měli jsme tam i mého milovaného Pána prstenů :)
Jinak zrovna čtu ke státnicím z filosofie a to je teprve brutus. Nejvtipnější však na tom je, že knihy od Platona nebo Aristotela dávají větší smysl než knihy soudobých filosofů. Docela to stojí za zamyšlení.

3 Dave Sharm Dave Sharm | Web | 5. června 2016 v 20:09 | Reagovat

Souhlasím! V naší době se málo čte. Lidé co čtou jsou vzdělanější a chytřejší než ty co nečtou.
Vždyť i Bill Gates přečte desítky knih za rok. Myslím, že každý z nás by si měl najít čas na knihu. Já se zatím snažím číst aspoň jednu do měsíce.

4 Elle Elle | 20. února 2017 v 14:52 | Reagovat

Souhlasím. Málo čtou a pak jsou - s prominutím - hloupí.Neumí napsat diktát, nemají absolutně žádnou slovní zásobu a TO MĚ ŠTVE!! Není skoro nikdo s kým bych se mohla bavit o tom, jak je film Hobit ke konci úplně jiný, než kniha, jak miluju Letopisy Narnie, jak mě naštval konec Divergence, že drama Matka od K. Čapka je podle mě smutná a že Jiskra v popelu mi vyrazila dech...
No jo. Je to smutné :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama