Červen 2016

Něco o knihách

5. června 2016 v 15:06 | Merlin* |  Moje témata
Nedávno probíhala v knihovně, kam pravidelně chodím, burza vyřazených knih. Pro mě osobně to byla obrovská šance, jak získat do své knihovny opět pár knih za pár korun. Jdou zde najít tituly za pět korun a některé i zadarmo. Já jsem zakoupil některé knihy o organické chemii, kdyby jsm se náhodu někdy hodně nudil. Dále v mém pokoji přibilo něco z povinné četby (Chrám Matky boží v Paříži, R.U.R., Bílá nemoc, Kytice), další naučná literatura (Astronomie, Koperník, Česko-Italský slovník, Obecná genetika) a něco navíc (Hrabě Monte Christo, Divadlo Járy Cimrmana). Celé mě to stálo 185,-Kč. Takže nádhera.
Dneska bych se tedy chtěl věnovat knihám.
Já postupně pozoruji, že zájem o knihy u mé generace poněkud klesá. Je to sice škoda, ale není se čemu divit. Virtuální realita a film je pro vás oddechovější a hlavně nemusí zabrat tolik času jako četba. Já mám ke knihám vztah velmi kladný. Takovéto když otevřete knihu a teď si knihy přivoníte a ona tak zvlášťně zároveň voní a zapáchá (doufám, že mě někdo pochopil). Nic se nevyrovná knihám.
V poslední době mi však dělá problém se k mým papírovým kamarádům dostat. Může za to kombinace mé lenosti, hromady učení a nedostatku času. Bohužel...
Ptáte se proč si kupuju na burze knih tolik zbytečností? Protože bagr. Koupil jsem si je, protože si myslím, že rozšiřování knihovničky není ztráta času. Jen doufám, že ty knihy moje děti nevyhodí do sběru papíru.
Knihy se mi zkrátka líbí a baví mě si v některých z nich číst. Já si svou knihovnu přeskládává dosti často. Mám ji členěnou do několika poliček, kde jsou knihy roztříděny podle obsahu na fantasy, histrické romány, naučnou literaturu, encyklopedie a ty ostaní knížky, které moc nečtu.
Tím jsem vám prozradil, že jsem fanoušek fantasy a historických románů.
Povinná četba mi sice rozšiřuje obzory, ale ne vždy mě nadchne (Ne vždy se to dá číst). Teď čtu Lakomce od Moliera a je to super (adept na maturitní četbu).
Nakonec bych vám chtěl doporučit super youtuberku Dorota Noon, které se knihami částečně na jejím kanále zabývá (dále se specializuje na beauty videa-což já moc neocením :DD).
Děkuji vám za přečtení článku
Merlin*