Květen 2016

Deník č.18–Úpadek gymnaziálního sboru

16. května 2016 v 10:01 | Merlin*
Právě jdu z uvedení maturit a snažím se užít si den volna. Jak jsem již psal, zpívali jsme maturantům hymnu. Byl to totální propadák. Někteří to asi nepoznali, ale učitelé hudebky se dosti mračili. Není to tím, že bychom neuměli zpívat, ale jde tu o trénink. Ten je nedostatečný, a tak to vůbec nešlo. Bohužel.
Hned ráno přišel můj hlas tak napůl (skládá se ze tří lidí) a nikdo neuměl hymnu. Velmi úsměvné. Musím říct, že to není poprvé, kdy většina hlasu neumí noty. Měli na to víkend a nikdo si nevzpomněl, že by se měl melodii naučit. Zkrátka rezignovali. Největší sranda byla, že po vystoupení jsem viděl další lidi ze sboru jak například vycházejí z autobusů jako by se nic nedělo. Evidentně jim nevadilo, že jaksi na vystoupení nedošli. Však oni to tam nějak odzpívají. NEODZPÍVAJÍ!! To možná před deseti lety, kdy byl sbor na vrcholu. Teď ne.
Zkrátka morálka je hrozná. Nejhorší je, že to nikdo neřeší. Všichni si na to zvykli a já si řekl, že nebudu čeřit vody. Stejně by to všichni zkritizovali, a ještě by přidali něco jako že co si dovoluje nějaký usmrkaný prvák někoho poučovat.
Je mi to zkrátka jedno a vážně uvažuji, že sbor opustím. Víte, já už na to nemám nervy. Špatná docházka, nikdo neumí noty, nikdo nechodí na zkoušky.
Merlin*

Deník č.17–Duben a květen 2016 ve znamení učení

13. května 2016 v 19:35 | Merlin* |  Deníky
Za poslední měsíc jsem zjistil, že učit se hodinu den před testem mi stačí tak maximálně na jedničku z biologie nebo chemie.
Také jsem si ověřil, že učení fyziky do půl dvanácté cenu nemá ať si říká kdo co chce.
Ano z minulých dní vzešlo pouze zase jenom hromady učení, diktát o blízké ekologické katastrofě, úvahy nad vznikem života, zda-li by se z nás stali kanibalové a těžce zapamatovatelné definice veličin, které jsou snad největší záhadou vesmíru.
Každopádně mám domluvené skripta z Masarykovy univerzity (konkrétně Lékařská chemie), které si vyzvednu v pondělí ráno.

Příští týden u nás začínají maturity a to znamené pondělí a čtvrtek volno. Tou horší částí je zpěv se sborem na zahájení maturit. Totálně neumím úpravu české hymny na můj hlas tenor, takže to bude veselé.
Tento týden byl nesmírně hektický. Každý den nějaký test. Chemii, dějepis a slohovku z němčiny jsem dal podle mě na výbornou. V matice mě zachránilo špatné zadání příkladu (kdyby nám to nedal napsat kvůli chybě v zadání znovu asi mám za 4). Dnešní fyzika byla fakt hrozná. Nejen že jsem si spletl cosinus a sinus, ale také jsem nedokázal vypočítat těžiště kladiva. GRRR.
Mimochodem jsem si včera udělal k fyzice kafe, abych vydržel (stejně mi delší učení nepomohlo a fyziku jsem napsal blbě)
Zítra mě čeká ještě esej do ZSV na téma partnerství.
Vracím se po dlouhé době na blog a doufám, že budu psát.
Merlin*