Medicína

6. dubna 2016 v 19:29 | Merlin* |  Moje témata
Hlásím se vám opět po dlouhé době. V podstatě se u mě nic nezměnilo. Škola mi jde o trochu lépe než dříve (hlavně proto, že se pilně učím). S houslemi jsem postoupil až na třetí prstoklad, což je pro mě velký úspěch (když jsem hrál na housle prvně, dostal jsem se na třetí prstoklad za rok, teď chodím na housle měsíc a půl). V podstatě, když už se stalo toho tolik dobrého, se nešlo přemlouvat, že mám šanci studovat vysokoškolskou fyziku. Z biologie a chemie jsem vždycky dostával jedničky a tak je medicína asi tím nejlepším pro mě. Ano, vím, že je to hrozně těžké, ale s trochou štěstí a dlouhého učení se to zvládnout dá. I když se bojím pitev.
Každopádně studovat vysokou mi přijde naprosto cool :). Medicína je jedna z nejtěžších. Jdete do školy na osmou (někdy i dříve) a vracíte se v sedm. Pak vás čeká ještě hromada učení (hlavně latinských pojmů a obrázků) a průběžné testy. Praktika si ozkoušíte na zimních a letních pitvách. V podstatě jde jen o paměťové učení. Až později se dostáváte do nemocnic a k pacientům. To je celkem výzva.
Já osobně se budu hlásit nejspíše do Brna na Masarykovu univerzitu. Ta škola mi připadá naprosto super a hlavně je s naším gymplem školou partnerskou.
Místo abych se učil na čtvrtletku, tak jsem pročítal medické blogy (medik=student medicíny). Velmi ty lidi obdivuji. Mají toho hodně a ještě si dokážou vést blog. Doufám, že i já budu mít čas v budoucnu na psaní článků.
Mezi problémy dnešního zdravotnictví je fakt, že mladí lékaři odcházejí do zahraničí za lepším výdělkem. Upřímně se jim nedivím. Navíc v cizině jsou naši doktoři velmi žádaní.
Studium medicíny zkrátka podle mě má budoucnost. Doktorů bude vždy potřeba třeba mezi nimi jednou potkáte i mě.

Ještě bych vám chtěl poděkovat za obrovskou návštěvnost v minulých dnech. Opravdu nevím, co vás to popadlo (pokud víte o nějakém zviditelnění mého blogu, napište to prosím do komentářů). Je to pro mě ocenění za práci, kterou dělám rád a pro vás.

Děkuji za přečtení článku
Váš Merlin*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tevuori Tevuori | Web | 8. dubna 2016 v 17:53 | Reagovat

Studuju všeobecné lékařství v Olomouci a můžu říct jen to, že jsem neuvěřitelně ráda, že jsem si zvolila právě medicínu. :-)  Je to obor, který tě neskutečným způsobem naplní a dá světu úplně nový rozměr.

Je to tvrdá dřina. To jednoznačně. Množství učiva velice často přeroste přes hlavu a člověk má chuť vzít nohy na ramena. Ale pak přijde zkouška, zápočet, test nebo jen zkoušení z anatomie a člověk uspěje. A ten pocit je neuvěřitelný a žene tě dál. Protože na medicíně je každý dobrý výsledek takovými malými vánoci. S každým dalším dílčím úspěchem cítím, jak se posouvám blíže a blíže vytoužené kariéře. A to je prostě fajn.

Co se časové náročnosti týče, studium opravdu zabere velkou část volného času. Není ovšem pravda, že bys ve škole trávil celé dny od nevidím do nevidím. Ve skutečnosti mám rozvrh mnohem volnější než třeba mí přátelé z přírodovědy. O to více je ale třeba se věnovat studiu doma, popř. ve studovně. Velký důraz se klade taky na docházku. Což je trochu průser když člověk onemocní. Ale všechno se dá vyřešit.

A pitev se bát nemusíš, začíná se na zakonzervovaných tělech nebo jen končetinách. Na formaldehydový zápach se dá rychle a bez potíží zvyknout. Shledání s čerstvým tělem mediky čeká až ve vyšších ročnících na soudním lékařství. A na tu myšlenku, že jde o kdysi živého člověka, si zvykneš taky. Smrt je přeci běžná součást života. A člověku brzy dojde, že nejlepší způsob, jak se učit o těle, je pozorovat to přímo na těle. ;-) A lidské tělo je úžasný stroj, je fascinující jej prozkoumávat.

Hodně štěstí na gymplu a za pár let při přijímacím řízení. Ať se ti tvá velká přání vyplní.

2 M3rlin M3rlin | E-mail | Web | 9. dubna 2016 v 8:59 | Reagovat

[1]: Moc ti fandím v dalším studiu!! Přeju ti, aby jsi zvládla zkoušky tak, jak chceš. Hodně úspěchů :-)

3 Zatím nadšená medička Zatím nadšená medička | E-mail | Web | 16. května 2016 v 15:55 | Reagovat

Budoucí pane kolego, jsem moc ráda,že se ti líbí naše fakulta, myslím,že neuděláš chybu,když se k nám přihlásíš a jde vidět,že školu a všechno bereš velmi svědomitě a máš to v hlavě srovnané,což je docela obdivuhodné! Budu ti moc držet palce,ať ti snaha vydrží. Pokud si udržíš samé jedničky,dokonce si ušetříš nervy od přijímaček,které nejsou zrovna jednoduché :) A pitev se neboj! Zrovna teď nám začaly letní a je to super (teda až na to konečné přezkoušení :D)... Kdybys měl nějaké otázky nebo tak,tak se klidně ozvi, i když máš ještě spooooustu času :)

4 M3rlin M3rlin | E-mail | Web | 16. května 2016 v 21:02 | Reagovat

[3]: Milá zatím nadšená medičko, objevil jsem tvůj blog právě v týdnu, kdy jsem napsal tento článek. Pročetl jsem snad všechny tvé články a držím ti palce ve studiu. Moc děkuji za tvůj pozitivní komentář. Moc mě potešilo, že si něco napsala, jelikož tvůj blog teďka čtu pravidelně. Moc ti fandím v nadcházejícím zkouškovém (hlavně se neboj anči). Věřím že to dáš :-D

5 Angel Angel | E-mail | Web | 20. května 2016 v 21:53 | Reagovat

Tak ti budu držet palce, ať se tam dostaneš, až nastane čas =) Pokud ti ten zájem vydrží, tak nepochybuji o tom, že se ti to podaří. A myslím, že se nemusíš bát úplné ztráty společenského života atd., studium to je sice náročné, ale "normální" život se při tom dá zvládat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama