Duben 2016

Je hudebka a výtvarka zbytečná?

8. dubna 2016 v 15:58 | Merlin* |  Moje témata
Po přečtení článku mé kamarádky, jsem se opět musel hluboce zamyslet. Psala, že považuje hudební výchovu a výtvarnou výchovu na gymplech za zbytečnost. Když si to tak vezmete, dalo by se nad tím hluboce diskutovat.
Sepsal jsem pár + a -, proč mít a nemít tyto předměty obecně na střední škole
+
Máte v rámci možností širší přehled (když už je to gymnázium ta všeobecná škola)
Odpočinete si nad učením
Můžete se učit v těchto hodinách do ostatních předmětů (ale pšššt)
Pokud budete studovat např. architekturu, tak se budete trénovat v kreslení
-
Pokud nehrajete na žádný hudební nástroj, nemáte hudební vzdělání nebo neumíte zpívat, tak vás mohou hodiny hudebky jen vytáčet
Stejně tak jestli se vám nedaří v malbě nebo kresbě
Pravděpodobně tyto předměty nevyužijete

Myslím ale, že pro každého je zbytečné něco jiného. Někdo nevyužije chemii a fyziku, pro někoho jsou to maturitní předměty. Proto je těžké sestavit předměty tak, aby byl každý spokojen-každý je jiný. Koneckonců jste přece na obecné škole a jste tu dobrovolně. Pokud se nechcete učit fyzikální vzorečky, měli jste jít na školu, kde je fyzika jen rok.
Souhlasím ale s tím, že se na školách málo vyučuje První pomoc. Například bych ještě ocenil finanční poradenství, aby vás naučili s daněmi a jak na účty, půjčky, banku. Zkrátka praktické věci.
Děkuji za přečtení článku
Merlin*

Medicína

6. dubna 2016 v 19:29 | Merlin* |  Moje témata
Hlásím se vám opět po dlouhé době. V podstatě se u mě nic nezměnilo. Škola mi jde o trochu lépe než dříve (hlavně proto, že se pilně učím). S houslemi jsem postoupil až na třetí prstoklad, což je pro mě velký úspěch (když jsem hrál na housle prvně, dostal jsem se na třetí prstoklad za rok, teď chodím na housle měsíc a půl). V podstatě, když už se stalo toho tolik dobrého, se nešlo přemlouvat, že mám šanci studovat vysokoškolskou fyziku. Z biologie a chemie jsem vždycky dostával jedničky a tak je medicína asi tím nejlepším pro mě. Ano, vím, že je to hrozně těžké, ale s trochou štěstí a dlouhého učení se to zvládnout dá. I když se bojím pitev.
Každopádně studovat vysokou mi přijde naprosto cool :). Medicína je jedna z nejtěžších. Jdete do školy na osmou (někdy i dříve) a vracíte se v sedm. Pak vás čeká ještě hromada učení (hlavně latinských pojmů a obrázků) a průběžné testy. Praktika si ozkoušíte na zimních a letních pitvách. V podstatě jde jen o paměťové učení. Až později se dostáváte do nemocnic a k pacientům. To je celkem výzva.
Já osobně se budu hlásit nejspíše do Brna na Masarykovu univerzitu. Ta škola mi připadá naprosto super a hlavně je s naším gymplem školou partnerskou.
Místo abych se učil na čtvrtletku, tak jsem pročítal medické blogy (medik=student medicíny). Velmi ty lidi obdivuji. Mají toho hodně a ještě si dokážou vést blog. Doufám, že i já budu mít čas v budoucnu na psaní článků.
Mezi problémy dnešního zdravotnictví je fakt, že mladí lékaři odcházejí do zahraničí za lepším výdělkem. Upřímně se jim nedivím. Navíc v cizině jsou naši doktoři velmi žádaní.
Studium medicíny zkrátka podle mě má budoucnost. Doktorů bude vždy potřeba třeba mezi nimi jednou potkáte i mě.

Ještě bych vám chtěl poděkovat za obrovskou návštěvnost v minulých dnech. Opravdu nevím, co vás to popadlo (pokud víte o nějakém zviditelnění mého blogu, napište to prosím do komentářů). Je to pro mě ocenění za práci, kterou dělám rád a pro vás.

Děkuji za přečtení článku
Váš Merlin*