Leden 2016

Housle a znovu?

30. ledna 2016 v 17:43 | Merlin* |  Moje témata
Vítejte u dalšího článku na mém blogu. Je to již delší doba od posledního článku, ale díky lednovým testům mě snad většina z vás chápe. Vysvědčení nakonec dopadlo výborně takže toho prázdného měsíce bez psaní (a jen učení) vůbec nelituju. Někdy kolem poloviny ledna jsem se opět začínal zajímat o housle. Už odmala jsem byl veden ke hře na hudební nástroj. Jelikož jsem člověk, který aby něco dělal pořádně, musí to dělat sám od sebe a musí ho to bavit, tak jsem u ničeho dlouho nezůstal.
Vystřídal jsem za svůj život housle, klarinet a kytaru. Opět jsem se teď vrátil k houslím. Začal se mi velmi líbit jejich zvuk. Teď si určitě všichni myslíte, že jsem blb, protože jsem v prváku na gymplu a začínám s nástrojem (a ještě k tomu s houslemi). Nejste první a nebudete ani poslední, kdo si to myslí. Většina lidí mi to důrazně říká. Naštěstí učitel houslí si to nemyslí (nebo mi to alespoň neříká). Ten dokonce učí i 45 letého učitele angličtiny. Alespoň někdo, kdo stojí při mě.
Mám za sebou tři hodiny a zdá se, že mi to pujde. S houslemi jsem sekl před sedmi roky a kupodivu si ještě něco pamatuju. Na začátku jsem tomu nevěřil, že to ještě půjde, ale teď vím, že minimálně čtyři roky hrát budu. A pak? Budu pokračovat samostatně a bude to taky fajn.
Už jsem zkoušel zahrát Pod naším okýnkem. Docela mi to šlo. Učebnici houslí jsem poctivě těch sedm let schovával ve své knihovně mezi Harrym Potterem a Narnií. Ještě že jsem ji nevyhodil. Stojan na noty jsem někde sehnal a housle mám vypůjčené.
Hrozně se těším, až si zahraju např. Cloud atlas nebo Let it go.
Držte mi palce!
Merlin*

Goals 2016

1. ledna 2016 v 15:00 | Merlin*