Vysoká? Ještě prý brzy

9. srpna 2015 v 15:00 | Merlin* |  Moje témata
Ještě máš čas! Slyším tuhle větu poslední dobou poněkud často. Přestože je mi patnáct, před hlavou mi vyvstává velká otázka. Kam pokračovat? K čemu se ubírat? Co řěšit? O co se zajímat?
Ještě sice čtyři roky. ALE! Pokud chci uspět v některých oborech, měl bych si již dnes shánět informace z literatury, účastnit se nejrůznějších olympiád a pozorování.
Kam vlastně zvařžuju jít? Mám tři možnosti:

Fyzika/astronomie Lékařský obor Biochemie/Chemie
Masarykova univerzita Masarykova univerzita Masarykova univerzita

Jistě jste si všimli mých sympatií k Masarykově univerzitě. Chtěl bych se ubírat přírodovědným směrem. Kdysi jsem zvažoval i architekturu. Jenže mi ta práce začala připadat nudná a kreativní jen v tom, že kreslíte furt dokola čáry.

Z mamčiny strany (a ta převažuje) bych měl mít nadání na biologii, fyziku a chemii. Z taťkovy strany bych měl zvládat matematiku, ZSV a hlavně právo. Ze ZSV mě však baví jen politika. Právo upřímně nesnáším (GRR).

Poslední dobou uvažuju hlavně o vědecké práci. Nevím, jak to bude s uplatněním. Přece jenom bych chtěl složit i doktorát a pracovat buď na univerzitě (ti co jsou fanoušci TBBT určitě vědí) a nebo v nějakém vědeckém centru. Chtěl bych se uživit.

Lékařství mě láká hlavně s oblibou práce "healera", která mi sedí ve hrách na pc. Taky čtu knížku Egypťan Sinuhet, která vypráví o počátcích lékařství v Egyptě. Na druhou stranu mě odrazuje pobyt v nemocnicích od rána do večera a strach, že bych si vyčítal smrt člověka.

Chemie mi jako jeden z mála předmětů jde úplně přirozeně a i z půlhodiny učení se dá toho vytěžit docela dost, potom mě taky jako každého baví pokusy. Myslím, že by mě bavila genetika. Je to rozhodně zajímavý obor a proč ho nestudovat.

Mám velké sny, ješte se to ale určitě změní, tak se tu nechci moc dlouho rozepisovat.
Merlin* 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama