Červen 2015

Co nesnáším na uživatelích sociálních sítí

20. června 2015 v 15:22 | Merlin* |  Moje témata
Rád trávím hodně času na sociálních sítích. Mám ale pár výtek, které se převážně týkají jejich uživatelů. Znáte to... Takové obyčejné odpoledne po škole a najednou vás dokážou rozčílit tito lidé. Pojďme pěkně po pořádku.
Facebook
Asi před půl rokem jsem se přidal do skupiny Skupina inteligentních lidí. Možná někteří víte, kam tím narážím. Ze začátku v této skupině vycházely vážně zajímavé příspěvky. Potom se to ale zlomilo. Začínalo to nenápadně statusy typu:
Patříte do této skupiny? 7x7+7:7x7-7+7=?
Pod takovými příklady se v komentářích rozjížděly masivní diskuze o tom, kolik to může vyjít. Lidé hádali nejrůznější výsledky. Správný výsledek je 56. Někteří lidé se snažili špatné počtáře trplivě opravovat a zdůvodňovat správný výsledek. Našli se i však ti, kteří neúspěšným lidem sprostě nadávali a zkrátka je ponižovali.
Nepřátelství se postupně vystupňovalo a dnes se ve skupině zveřejňuje nenávistný obsah a nechutné obrázky s popisem:
Nádor? kdo nedá 1* tak ho podříznu
a podobně... Já mám dnes už příspěvky této skupiny vypnuté a je mi líp. To fakt se lidi musíte pořád otravovat?

Dále mě štvou statusky zamilovaných párů, které zvěřejňují každý druhý den novou fotku. Nezakazuju jim, aby se měli rádi nebo aby ukázali spolužákům, že láska v této době funguje. Ale když to přidáváte pořád tak je mi z toho potom docela špatně.

A naposledy se zmíním o Messengeru. Nejhorší je, když během vaší neaktivity vás někdo přidá do konverzace. Potom si ostatní lidé vesele spolu píšou. Vy se za dvě hodiny připojítek wifi a váš mobil chytně amok. Začne se ozývat ten známý zvuk oznámení z Messengeru. Pípá to pětkrát za sekundu a asi půl hodiny, aby poctivý Messenger oznámil všechny nové zprávy. GRRRR!
Instagram
Na instagramu znám jednou holku, která postne jednu fotku, nabyde jí 100 LIKES a za týden tuto fotku smaže. Měsíc se nic neděje a pak přidá tu stejnou fotku. Takto to probíhá asi pětkrát až nakonec foto definitivně z instagramu zmizí. Ptal jsem se jí proč to dělá a ona seš mě zeptala proč by nemohla. Tak nevím.

Folowne si mě nový člověk, já ho folownu zpátky. Po nějáké době checkuju folowery a zjistím, že ten jistý člověk už mě nesleduje. To se mi už stalo vícekrát. Nechápu.
YouTube
Sice nenatáčím na YouTube ale přesto mě dokáže vytočit, když se objeví pod každým videem:
Kopíruješ!
Tohle bych natočil líp!
Kolik ti je kide?

Ask
Nesnáším takovéty holky, které si obarví vlasy na fialovo a potom dělají na asku strašný úžasňáky. Nebo na asku nesnáším blbý otázky a hejty...

Jinak mám sociální sitě moc rád.
Děkuju za přečtení článku
Merlin*Malí hrdinové

14. června 2015 v 14:16 | Merlin* |  Témata týdne
Tolkienova trilogie Pán prstenů nám nenápadně ukazuje, že i ty nejmenší stvoření mohou radikálně ovlivňovat příběhy. Všemu dala korunu nakonec scéna z filmu od Petera Jacksona. Král i všichni shromáždění na jeho korunovaci pokleknou před hobity z Kraje.
Někdy si v úkozkosti říkáme, že svět je vůči nám hozně nespravedlivý. Zkusme se však vzchopit a říct si, že i my můžeme tento příběh změnit.
Kdysi můj táta poznamenal, že nechápe, proč v některých knihách vystupují děti jako velcí zabijáci a zachránci světa. Já jsem mu po roku a půl odpověděl. Protože když vy nebo já čteme knihy, chce v nás autor vzbudit touhu být jako ten a ten hrdina.
A teď mám otázku zase já. Proč by děti nemohli zachraňovat svět? Proč se děti považují za chudáčky, které nepřežijí až pád na zem z výšky jeden metr? Protože lidé ještě nepoznali, že ne v síle, ale v důvtipu je síla. Ve vědění a poznání.
Opravdu můžeme měnit příběhy. Stačí jen chtít a věřit.