Duben 2015

Eko olympiáda–část první

20. dubna 2015 v 16:33 | Merlin* |  Moje témata
V tomto článku se konečně dozvíte, jak to bylo se těmi ekology. Přeji příjemné počtení.
Začalo to jednoho krásného (a taky ledového) zimního dne. Byla zrovna hodina biologie s naším úžasným učitelem biologie. Najednou padl návrh, jestli by někdo nejel na GEOLOGICKOU olympiádu. Přihlásili se tři lidé včetně mě. Jedna dejme tomu jedničkářka, jeden kluk, kterému je všechno jedno a já. Super sestava, řekl bych. Potom se ale jedničkářka vyměnila s mou kamarádkou. A to jsem si myslel, že všechno bude v pohodě.
Asi za tři dny si nás "geology" zavolal jistý učitel biologie pan K.. Začal nám říkat, že musíme udělat jakýsi quest...
Když jsem se detailně podíval na zadání, malém mě vypadly oči z důlků. Měli jsme udělat trasu, na které bychom případným cestovatelům ukazovali geologické, kulturní a přírodní dědictví.
Zde nastalo několik problémů. Zaprvé jsme měli udělat trasu v okolí našeho bydliště- každý bydlíme od sebe docela daleko. Zadruhé- geologické zajímavosti v naší blízkosti téměř neexistují.
Přesto jsme trasu s potížemi sestavili. Dokonce jsme podnikli výlet po trase a vše zdokumentovali.
V termínu odevzdání jsme měli hotovou asi půlku. Naštěstí se dal termín prodloužit. Nakonec jsme byli omluveni z hodiny dějepisu a většinu úkolů dodělali a poslali vše.
Pomalu jsme se připravovali na osudný třídenní výlet do Moravského krasu. Den před odjezdem však nastal opět problém. Jeden člověk z našeho týmu byl nemocný!
Objevilo se však nečekané řešení. Nemocného nahradila Hannie! A jeli jsme. Pan K. se vybarvil jako velmi (ne)spolehlivý učitel, který (a pozor) neumí počítat a je celkově zmatený.
Hned na začátku geologické olympiády jsme zjistili, že jsme přijeli na olympiádu EKOLOGICKOU. Okamžitě začala poznávačka, ve které jsme uhodli dvě kytky ze třiceti. Pomalu se chystalo spaní. Já jsem skončil s pěti klukama na pokoji. Ten pátý přihopsal o půlnoci a v jaksi podnapilém stavu. Celou olympiádu ho následovali dva vysocí kumpáni.
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ.
Děkuji za přečtení článku.
Merlin*

Sto otázek, na které se nikdo (ale opravdu NIKDO) neptá

13. dubna 2015 v 16:46 | Merlin* |  Tagy
Vítejte u dalšího článku z rubriky Tagy. Dneska to bude tag Sto otázek, na které se nikdo neptá a doufám, že si ho užijete! Jinak děkuji za "zatagování" blogerce Hannie.