Březen 2015

Skála a objevitel

18. března 2015 v 16:40 | Merlin* |  Témata týdne
Byla jednou jedna skála. Ta skála ležela daleko od všech lidí a to jí vyhovovalo. Měla ráda hlavně letní dny, kdy se s úsměvem vyhřívala na slunci. Měla svou krajinu ráda a krajina zase měla ráda ji. Pod jejími koleny bublal potok a za jejími zády se rozkládal prastarý hvozd. Skála tajila jedno tajemství, které neprozradila nikomu. Ukrývala totiž spoustu zlata a stříbra. Ráda se dívala na tu spoustu krásy. Všichni byli šťastní až jednou...
Jednou se do krajiny zatoulal člověk. Říkejme mu Objevitel. Přišel ke skále a obdivoval její velikost a nádheru. Skála se před ním kroutila a předváděla. Jak tak Objevitel skálu obcházel, všiml si něčeho třpytivého. Podíval se blíž a zjistil, že se ve štěrbině kamene blýská zlatá žíla. Objevitel se zaradoval a hned z krajiny odešel, aby svůj objev sdělil svým přátelům. Krajina na chvíli osaměla.
Zanedlouho se však ve městě začala rozšiřovat zpráva o nalezení zlata někde daleko v kraji. Asi za tři měsíce se jedna z těžebních společností rozhodla proklestit si cestu lesem a pokusit se o těžbu zlata ze skály. Trvalo dlouhé měsíce než se stroje dostaly k místu určení. Když stroje konečně dosáhly cíle, začaly s těžbou. Skála prosila a slzela, ale chamtiví lidé stále a stále ryli do skály a ničili ji. Až společnost skálu vytěžila sbalila si svých pět švestek a místo opustila.
Za několik let Objevitel znovu cestoval po světě. Chtě nechtě se zatoulal znovu do krajiny se skálou. Nevypadalo to tam však tak, jak si pamatoval. Všude se válely kusy rozbité skály a z bývalého velikána zůstala jen malá skalka. Stromy byly vytrhány z kořenů a potok strašlivě zapáchal. Objevitel se rozhodl, že ve zničené krajině zůstane a pomůže jí.
A tak začala obnova. Objevitel sadil stromy a čistil potok. Ze skály si začal stavět dům.
Nakonec byla krajina zcela uzdravena a skála byla ráda, že mohla posloužit svěmu objeviteli.

Je lepší být než mít. Když máte, tak vás zneužijí. Když jste, můžete tu být i pro ostatní.

Deník č.13–A jsem zpět!

7. března 2015 v 15:41 | Merlin* |  Deníky
Ano, ano! Je to tady! Bloger Merlin se vrátil a s ním i spousta nápadů a myšlenek. Zjistil jsem, že zde existují stálí čtenáři. Moc děkuju, že stále na mě vyčkáváte. Ale abychom jen pořád neděkovali (jak je v rubrice Deníky zvykem) pojďme si rychle shrnout ty dva měsíce mé neaktivity.
V lednu nastal čas nejrůznějších zkoušek a písemek a to opravdu nešlo psát. Naštěstí pololetí dopadlo dobře a doufám, že mé známky budou ještě lepší (ŠPRTE!). Mimo jiné jsem se stihl přihlásil asi na čtyři olympiády a moc dodnes nestíhám.
Únor byl časem takového poznávání nového učení, spojeného i s trapnými výstupy před tabulí. Pokračoval jsem v olympiádách.
V březnu pro mě konečně začalo jaro. Toto pondělí jdu na chemickou olympiádu, a tudíž se vyhnu několika ošklivým hodinám (fujky, fujky) a testu z němčiny. Nakonci března budu odevzdávat všechny olympiády. Už teď nějak tuším, že to nestihnu.
Vracím se na tento blog a doufám, že mě budete nadále podporovat.
Otevírám novou etapu tohoto blogu. Proto napište PROSÍM do komentářů co by jste chtěli na tomto blogu číst, případně nějaká témata.
Děkuju za přečtení článku a zůstaňte s blogem!
Merlin*