Leden 2015

Charakter člověka a respektujte introverty

9. ledna 2015 v 16:21 | Merlin |  Moje témata
Introvert. Tajemná osoba. Něco o tkzv. pubertálních introvertech se dovíte v tomto článku.
Lidé kdysi dávno začali dělit společnost nejen na sangviniky, melancholiky, choleriky a flegmatiky, ale také na introverty a extroverty. Abychom si to ujasnili:
Sangvinik- milý, přátelský, hravý, menší stupeň extroverta
Cholerik- výbušný, urážlivý, sebevědomý, vyšší stupeň extroverta
Melancholik- tichý, důvěřivý, nostalgický, nižší stupeň introverta
Flegmatik- tichý, odtažitý, plachý, vyšší stupeň introverta
Ale není člověk jako člověk. Každý máme v sobě základy všech čtyř skupin. Záleží, která převažuje. Můžete potkat i flegmatika, který bude mezi čtyřma očima vtipkovat a pomlouvat. Každý jsme originál.
Já jsem si dělal před dvěma lety certifikovaný test na zjištění právě sangvinismu atd.
Vyšlo mi, že mám nejvíce ze sangvinika a cholerika. Jsem přátelský, ale i urážlivý. Na třetím místě byl melancholik. Umím se zavřít na celé hodiny do pokoje a vůbec mi to nevadí. Na posledním místě skončil flegmatik s pouhými pár procenty charakteru osobnosti.
Přestaneme řešit mou maličkost a vrhneme se na ty introverty.
V době dospívání (puberta) jsem si všiml jistých odlišností u různých puberťáků(BTW jsem taky náctiletý).
Všichni jsme byli zpočátku obyčejné děti. Pak ale přišel zlom v podobě adolescence a my se změnili. Každý pubertu prožívá po svém. Je spoustu lidí, kteří se v tomto problematickém věku uzavřeli a ze sangviniků se stali introverti. Někteří se ale spřátelili s ještě více lidmi a jsou ještě více sangvinističtí.
Život pubertálního introverta bych opravdu nedokázal přežít. Pořád sedět doma. Ve škole nemět žádnou podporu kamarádů, protože žádné téměř nemáte. Je to opravdu děsivé. A většinou je mi jich docela líto.
Neříkám, že všichni introverti jsou takoví. Mluvím jen o těch nejhorších případech.
Tito lidé se mohou však stát slavnými vědci. Protože jejich útěchou je alespoň malé pochopení ze strany vědy. A také mohou mít naději, že až vyrostou, přestanou být tichou osobou a svůj zbývající život prožijí naplno. Dopřejme jim trochu pochopení!
Merlin*