Říjen 2014

Dívka v mlze

29. října 2014 v 12:56 | Merlin* |  Témata týdne
Na útesech stála zima. Vítr si pohrával s vlasy dívky, která stála na mechové peřině. Oblečená v bílém se dívala na mořský přiboj. Kupy bílé pěny se podobaly jejím zářivým vlasům. Racci tiše skřehovali, vichry duly. Studený vzduch ochlazoval místní pobřeží. Vše halila hustá mlha.
Moře utichlo. Vítr přestal vát a dívka zmizela.

Fantasy days #1day–Doodle

12. října 2014 v 17:50 | Merlin* |  Fantasy days
Ahoj! V této rubrice budeme probírat něco ohledně doodlů. Pojďme na to!

Co je to vlastně ten doodle? Doodle je skicování, přesněji určitý druh kreslení, které děláme, když myslíme na něco jiného. Jsou to velmi jednoduché kresby, které mohou něco vyjadřovat. Např. naše pocity nebo je tak si kreslíte, co se vám zachce.
Doodly dělají hlavně mladí lidé, především studenti. Tato činost se dělá hlavně při přednáškách nebo hodinách, které jsou extrémě nudné.
Určitě jste už doodle někdy kreslili. Nejčastěji se doodle dělá na okraje sešitů, z druhé strany sešitu atd. Doodle může být úplně cokoliv.
Stane se, že si uděláte pár tahů propiskou a něco vám vznikne. Mohou to být i karikatury vyučijících nebo spolužáků televizních hvězd, nebo komiksových postaviček, vymyšlených osob, krajin, plakáty, při kterých se kreslí několik obrázků za sebou v různých scénách.
Pro mě je to velmi uvolňující a uklidní mě to. Doodle může být doplněn i nějakým textem, hláškou nebo citátem. Opět je to jen na vás, co napíšete.
Doodle vám doporučuji. Nějak se vždy odreagujete od té nudy. A učitel bude mít dojem, že si zapisujete poznámky.
Díky za přečtení článku!
M3rlin*

Jak si rozplánovat čas?

10. října 2014 v 17:13 | M3rlin
Jak naplánovat ty spousty učení, blog a ještě mít volný čas? Poradím Smějící se.
Má smysl něco plánovat?
Ano. Díky organizování času (aneb timemanagmentu) můžete získat dost volného času. Nemusíte pak běhat ja se říká >>sem a tam<< a všechno budete mít vyplněné do posledního puntíku. Jak si plánovat čas?
Diář
Za prvé si kupte diář. Je důležité, aby se vám desing diáře líbil. Do nehezkého diáře se vám bude špatně psát. Do diáře si pište opravdu cokoliv. Hlavně si zapisujte např. schůzky, testy, akce a třeba i domácí úkoly a projekty. Zvolte si zvýraznění. Pro každého to funguje jinak. Někoho při otevření diáře bouchne do očí oranžová , jiného nějaká další barva... je to opravdu jen na vás.
Diář si můžete ozdobit i různými samolepkami.
Todo list
Stačí kousek papíru a tužka. Napište si co máte v blízké době udělat a postupně si vyškrtávejte splněné. Snažte se kombinovat příjemnější věci s těmi horšími. Napište si je i zhruba v pořadí, ve kterém je budete vyplňovat. Až splníte celý papírek určitě dostanete z toho dobrý pocit.
O blogu
Jak si naplánovat blog? Nejprve se podívejte na svůj denní rozvrh. Záleží, jak často chcete publikovat články. Doporučuji z vlastní zkušenosti pravidelně, protože není moc dobré vypráskat na blog za týden osm článků a pak aby bylo měsíc mrtvo. Zeptejte se sami sebe, kdy budete články psát, aby jste to všechno stíhali.
Nejlepší je si napsat těch >>osm článků<< do zásoby v tkzv. >>Kreativní náladě<<, kdy chcete psát články. To vám pomůže když dostanete spisovatelský blog. Budete mít články v záloze a nestane se >>mrtvý měsíc<<.
Pro blog si sepište témata, které by jste chtěli napsat a v kreativní náladě je napište. Můžete si udělat i plán týdne pro blog a sem si napsat, kdy a jaké budou články vycházet.
Učení
Jak zvládnout učení? Každý den po škole si udělejte chvíli pauzu. Poté si udělejte domácí úkoly, případně nějaké projekty. Nakonec si prečtěte učivo z předmětů, které máte následující den. Dva dny před testem se na něj učte a pak den před testem ještě intenzivněji. U mě to tak funguje a vyhovuje mí to.
Volný čas
Je důležité si dávat během dne volno. Uvolněte se a chvíli si třeba i čtěte. Potom se vám bude učit mnohem lépe.
Tak to byli takové malé rady, které můžete využít. Doufám, že se budete inspirovatSmějící se
Díky za přečtení článku
M3rlin*

Šílenosti nočního tagu

6. října 2014 v 16:59 | M3rlin |  Tagy
Upozorňuju! Tenhle tag je HARD. Spíše jde o jakousi challenge. Noční tag se dělá v noci (pochopitelně). Tady je zadání:
Challenge/tag má dvě etapy:
  • 1:00 : Okomentuj všechny články zveřejněné během dvou měsíců před akceptováním tagu komentářem: Okomentováno při Nočním tagu. Udělej screenshot tvého blogu tak, aby byl vidět čas, kdy jsi ho pořídil/a. Vyfoť rukáv svého pyžama.
  • 3:00 : Napiš tomu, kdo tě "TAGnul" (případně sobě, pokud tě nikdo "neTAGnul) na jeho blog, do komentářů pod jeho poslední článek: Díky za noční TAG! Opět screenshot tvého blogu i s časem, kdy jsi ho pořídil/a. Vyfoť svůj rozvrh.
  • Nakonec ráno zaTAGujte nejakého blogera.
Screenshoty a fotky z určité noci autor blogu musí zveřejnit! Nepodváděj! Všechny ůkoly prováděj po určeném čase-logicky budeš vstávat dvakrát v noci. Tento TAG dělejte, když nebudete muset ráno brzy vstávat! Tento začerněný text lze zkopírovat do článku na tvém blogu.

Určitě vás napadlo, že tag budu v blízké absolvovat. Jakmile ho dokončím, napíšu sem článek obsahující i screenshoty a fotky.

Díky za přečtení článku!
M3rlin
m.

Deník č.9 –Fantasy days

6. října 2014 v 16:59 | M3rlin |  Deníky
Ahojte!
Jistě jste si všimli, že se v mém sexy menu se objevila nová rubrika: Fantasy days. Články do této rubriky budou vycházet každý měsíc kolem 12. (protože 12 je mé nejoblíbenější číslo). Na co se zde můžete těšit? Budou zde články o mně a fantasy, kreslení fantasy a možná sem tam i nějaké recenze. Takže se opravdu máte na co těšit. První článek z této rubriky vychází už 12.října, tak se nezapomeň podívat.
Díky za přečtení článku.
M3rlin*

Deník č.8 –Plán článků

3. října 2014 v 22:14 | M3rlin |  Deníky
Ahoj!
Jen v rychlosti plán článků v novém škoním roce. Články budou vycházet určitě ve čtvrtek-téma týdne a v neděli-mé rubriky. Někdy by mohli články vycházet i v pondělí (díky výbuchu mé kreativity Smějící se). Kolem 12. každého měsíce bud vycházet jistá rubrika, o které se později dozvíte v dalším deníku.
Děkuji za přečtení mého spěšného článku.
M3rlin*

(tento článek vyšel protože se mi nechce psát tak debilní téma týdne-Platonická láska Usmívající se)